JUBILEUSZ 50-LECIA

BAJKA dla Niepodległej

Aktualności
Nasze przedszkole
Nasz ogród
Teatrzyki  i  koncerty
Ramowy Rozkład Dnia
Nasze osiągnięcia

Akcja "Ćwiczyć każdy może"
Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Gminny Konkurs Recytatorski

Dyżur wakacyjny
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Kadra
Praca specjalistów

Rada Rodziców

Statut
Koncepcja pracy przedszkola
Podstawa Wychowania Przedszkolnego
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA - RAPORT

Ubezpieczenie PZU

Galeria
Kontakt
    Aktualności - rok szkolny 2018/2019Zabawa mikołajkowa 2018

zobacz zdjęcia
Tradycyjnie, dzień 6 grudnia w naszym przedszkolu, oznaczał wiele atrakcji dla wszystkich dzieci. Tego dnia odbyła się zabawa mikołajkowa, której głównym celem była integracja dzieci poprzez wspólne zabawy i konkursy oraz dostarczenie dzieciom wiele radości.
Mikołaj zostawił dla przedszkolaków koperty z zadaniami, z którymi każda grupa poradziła sobie znakomicie. Po każdym zadaniu dzieci radośnie pląsały w rytmy znanych dziecięcych przebojów, m.in. Tańczymy Labada, Dwóm tańczyć się zachciało, Pada śnieg i wiele innych. Na zakończenie zabawy nie zabrakło wspólnego zdjęcia.
Jednak to nie był koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. W przedszkolu odbyło się poszukiwanie skarbów od Św. Mikołaja. Każda z grup podążając za szeregiem wskazówek i poszlak musiała odszukać upominki. Dzieci bawiły się w najlepsze wcielając się w role małych detektywów. To był niezapomniany dzień dla wszystkich.
A najlepsze jeszcze przed nami! Już 12 grudnia Mikołaj przybędzie do naszego przedszkola z workiem pełnym prezentów. Będziemy go wypatrywać :-)
E.W.
„Czytający Rodzice” w grupie „Elfy”


W  listopadzie w grupie "Elfy" miało miejsce popołudniowe czytanie książek przez Rodziców.
Chętni Rodzice „Elfów” przedstawili ulubione książki swoich dzieci, dzięki czemu pozostałe przedszkolaki mogły poznać nowe historie i nowych bohaterów literatury dziecięcej.
Gościliśmy p. Lidię S. - mamę Paulinki, która przeczytała dzieciom książkę pt. „Basia i bałagan” ; p. Małgosię R. - mamę Szymka, która przeczytała książkę pt. „Kozucha Kłamczucha”; p. Artura R. - tatę Szymka, który przeczytał aż dwie książki pt. „Domisie dbają o zęby” oraz „Kubuś Puchatek – Wszyscy moi przyjaciele”; p. Monikę Ch. oraz p. Sebastiana Ch. - rodziców Natalki, którzy, ze względu na Dzień Pluszowego Misia, zaprezentowali książki z repertuaru Kubusia Puchatka oraz o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci z uwagą słuchały czytanych opowieści, a następnie chętnie wypowiadały się na temat ich treści. Nie zabrakło zabaw, uśmiechów i dobrych humorów.
Dziękujemy „Czytającym Rodzicom”, ciąg dalszy już w grudniu  :-)
E.W.

Pasowanie na Starszaka i nadanie imienia grupie "Koty"


16 listopada miało miejsce uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci grupy I "Krasnale" połączone z Pasowaniem na Starszaka dzieci z grupy VI oraz nadaniem imienia grupie VI  - "Koty". Temu ważnemu wydarzeniu w życiu przedszkolaków towarzyszyła specjalna oprawa artystyczna. Maluchy i Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne na scenie. "Koty" odśpiewały hymn Przedszkola "Bajka", a następnie opowiadały wierszem zgromadzonym gościom jak powinien zachowywać się wzorowy przedszkolak. Nie zabrakło także tańców i piosenek m.in. "Poleczki", improwizacji tanecznej do piosenki "Kiedy małe kotki śpią", tańca integracyjnego "Cześć, daj mi rękę". Kulminacyjnym momentem uroczystości było Pasowanie na Starszaka oraz nadanie imienia grupie VI "Koty" przez panią dyrektor Małgorzatę Szcześniak. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. A przedszkolaki z pozostałych grup dostały cukierki, by  w ten sposób uczcić święto swoich kolegów - Krasnali i Kotów. Trzeba przyznać, że "nowe" przedszkolaki zasłużyły na to, by móc nazywać się pełnoprawnymi przedszkolakami z "Bajki", a uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności przedszkolnej.
J.P.
Zajęcia integracyjne w grupie "Koty"


29 listopada w grupie Koty odbyły się zajęcia integracyjne z rodzicami pt. "Pożegnanie Jesieni". W to jeszcze jesienne popołudnie dzieci i rodzice mieli okazję wspólnie bawić się, uczyć i utrwalić wiadomości dotyczące pory roku - jesieni. Na uczestników zajęć zarówno dorosłych, jak i małych czekały zadania ukryte w kopertach, których pilnowały leśne zwierzęta. Zadnia były różnorodne np. stworzenie pajęczyny, jak robią to pająki, wymyślenie jak największej ilości określeń jesieni, przeliczenie orzechów, które miała zamiar zjeść wiewiórka, stworzenie jesiennej orkiestry oraz pamiątkowego lampionu z użyciem kubeczków, farb i mazaków. Mali i duzi uczestnicy zajęć z zadaniami poradzili sobie doskonale, świetnie się przy tym bawiąc. Wiadomości dotyczące jesieni zostały utrwalone, a jesień przez Koty i rodziców oficjalnie pożegnana.
J.P.


Konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką”


W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 21 listopada w Zespole Szkół w Duczkach odbył się konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich. W konkursie udział wzięło również nasze przedszkole. Reprezentowały go dzieci z grup IV” Plastusie” i V „Elfy”. Byli to Katarzyna S., Karol P. i  Michalina P.. W wykonaniu przedszkolaków z „Bajki” usłyszeliśmy wiersz  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz piosenki: „Myślimy o Polsce” i „Piosenka młodego patrioty”.  Jury doceniło interpretację wiersza w wykonaniu Katarzyny S. i przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim artystom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
K.S.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik


Dnia 13 listopada grupa IV "Plastusie" i grupa VI "Koty" odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas dwugodzinnej zabawy dzieci mogły sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty, przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. Przy głównym wejściu przywitał nas interaktywny RoboTheSpian, który odpowiednio zaprogramowany rozmawiał z przedszkolakami, mrugał oczami i poruszał swoimi częściami ciała. Podczas zabaw w Centrum Nauki Kopernik dzieci doświadczały wszystkimi zmysłami: wzroku, słuchu i dotyku. Wyprawa do Kopernika dała przedszkolakom wiele cennych doświadczeń.
B.R.

„Rekord dla Niepodległej”


W piątek, 9 listopada 2018r., w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się organizowana przez MEN akcja „Rekord dla Niepodległej”. My także przyłączyliśmy się do niej. Dzieci z grupy „Plastusie” spotkały się na Placu 3 Maja z przedszkolakami z wołomińskich placówek, aby wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci z pozostałych grup wzięły udział w uroczystym apelu i odśpiewały hymn w naszym przedszkolu.
R.C.
WyRaźni na drodze


W październiku, dzieci z grupy "Smerfy" brały udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i konkursie „WyRaźni na drodze”, którego organizatorem jest Agencja WTEM Maciej Lawenda. Uczyliśmy się podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, omawialiśmy pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania, zdobyliśmy wiedzę na temat prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych by być widocznym na drodze.
 I.S.Zajęcie integracyjne w grupie „Elfy”

zobacz zdjęcia
Dnia 26.10. b.r. w grupie „Elfy” odbyło się pierwsze w semestrze zajęcie integracyjne z udziałem dzieci i ich rodziców - „Funny Halloween”. Zajęcie miało na celu przybliżenie dzieciom brytyjskiej kultury.
Na początku zajęcia dzieci zachwyciły rodziców fantastycznym tańcem do utworu Michaela Jacksona „Thriller”, a wystrój sali dodał mu charakteru. Następnie Czarownica Hermenegilda wyjaśniła dzieciom i rodzicom skąd się wzięło Halloween, dlaczego ludzie się przebierają i co jest głównym jego symbolem.  
Hermenegilda przygotowała dla wszystkich konkursy i zadania – tańczymy Labada, zabawa z miotłą, mumie, lot na miotle, funny balloon, a na koniec lampion z pomarańczy. Nikt nie mógł opuścić sali dopóki te zadania nie zostały wykonane. Zabawa zakończyła się piosenką w wykonaniu dzieci pt. „Halloween song” z programu Captain Jack 1 oraz swobodną zabawą taneczną dzieci i rodziców.
Wszystkim towarzyszył wspaniały nastrój, a śmiechom nie było końca. Nie obyło się bez „słodkich niespodzianek” dla wszystkich uczestników zabawy. Dziękuję wszystkim rodzicom za chęć wzięcia udziału w zabawie oraz za fantastyczne przebrania dzieci i samych dorosłych. Było wspaniale :-)
E.W.
Feralne urodziny ze Skarpetką


26 października dzieci z grupy VI ,,Koty"  uczestniczyły w  zajęciach literackich w  filii Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Wołominie. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały opowiadanie  pt; ,,Feralne urodziny ze Skarpetką"-o niezręcznych sytuacjach Beniamina  podczas  urodzin u koleżanki. Zajęcie to uświadomiło  dzieciom jak ważne jest posiadanie dobrych manier i  dlaczego warto je mieć. Metodą burzy mózgów dzieci same wyjaśniały, czym są dobre maniery.
BR


Przedszkolaki obchodzą 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę


W dniu 16 października 2018 (wtorek) wołomińskie przedszkolaki uroczyście obchodziły 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę na Placu 3 Maja w Wołominie. Spotkały się tam wszystkie gminne przedszkola, a ich reprezentanci – ośmioro dzieci z każdej placówki – wykonały układ ruchowy do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Nasza delegacja również się zaprezentowała, i to z jak najlepszej strony, a były to dzieci z grupy V „Elfy”.
W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas I – III wołomińskich szkół podstawowych, którzy prezentowali okazjonalny montaż słowno – muzyczny. Dzieci, wspólnie z panią burmistrz Elżbietą Radwan, wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a także zaśpiewały „Pieśń Legionów.
Celem spotkania było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w tym wydarzeniu utrwaliły pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.
G.M.


Dzień Edukacji Narodowej


15 października 2018r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich pracowników naszego przedszkola. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupa VI "Koty" przedstawiła program słowno-muzyczny w formie koncertu życzeń. Wierszem, piosenką oraz tańcem dzieci wyraziły swoje podziękowania i słowa uznania dla pracy pani dyrektor, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, wręczając każdemu czerwone różne z czerwonymi serduszkami. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie "Sto lat", a pani dyrektor Małgorzata Szcześniak złożyła życzenia wszystkim pracownikom.
B.R.


Rodzice czytają dzieciom


W miesiącu wrześniu w grupie "Koty" miało miejsce popołudniowe czytanie książek przez rodziców. Mamusie Kotów przedstawiły ulubione książki swoich dzieci, dzięki temu pozostałe przedszkolaki mogły poznać zupełnie nowe historie i nowych bohaterów literatury dziecięcej. Z uwagą słuchaliśmy czytanych opowieści, rozmawialiśmy o nich, dobrze się przy tym bawiąc. Na koniec wszystkie Koty nauczyły czytającą mamę prostej piosenki  i układu ruchowego.  Dziękujemy czytającym rodzicom.
J.P.

Przedszkolaki dla Niepodległej


W związku ze zbliżającą się  rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z wołomińskich przedszkoli spotkały się 28 września na Skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby aktywnie włączyć się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski.  Przedszkolaki zostały powitane przez Panią Burmistrz Elżbietę Radwan, a następnie wspólnie odśpiewały hymn narodowy i złożyły kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku. Niezwykłym momentem spotkania było pojawienie się postaci Marszałka, który skierował do dzieci kilka słów i wspólnie z nimi zaśpiewał pieśń „Pierwsza Brygada”. Niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
R.C.
Co do przedszkola? 2018/2019


WYPRAWKA 3 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 4 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 5 i 6 LATKA - zobaczARCHIWUM AKTUALNOŚCI


----------- -------------- ------------ ------------- ------------- ----------- ------------- ------------ ------------