JUBILEUSZ 50-LECIA

Aktualności
Nasze przedszkole
Nasz ogród
Przedszkolny kalendarz
Teatrzyki  i  koncerty
Ramowy Rozkład Dnia

Akcja "Ćwiczyć każdy może"
IV Mistrzostwa w piłce nożnej przedszkolaków

VIII Festiwal Piosenki
Zimowej


Dyżur wakacyjny 2017
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018


Kadra
Praca specjalistów
Zajęcia dodatkowe

Rada Rodziców
  Dla rodziców

Ogłoszenia
Nasze osiągnięcia

Koncepcja pracy przedszkola
Statut przedszkola
Podstawa Wychowania Przedszkolnego
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA - RAPORT

Ubezpieczenie PZU

Galeria
Kontakt
    Aktualności - rok szkolny 2017/2018Spotkania wigilijne

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na "Spotkania wigilijne", które odbędą się według poniższego harmonogramu:

•    grupa I "Krasnale" - 19.12.2017 (wtorek) o godzinie 15:30
•    grupa II "Misie" - 20.12.2017 (środa) o godzinie 16:00
•    grupa III "Smerfy" - 18.12.2017 (poniedziałek) o godzinie 16:30
•    grupa IV "Plastusie" - 15.12.2017 (piątek) o godzinie 15:30
•    grupa V "Elfy" - 13.12.2017 (środa) o godzinie 15:30
•    grupa VI - 19.12.2017 (wtorek) o godzinie 16:00Smerfy w bibliotece

8 grudnia dzieci z grupy „Smerfy” po raz drugi odwiedziły Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem przewodnim był, oczywiście, Mikołaj i jego przygody - „O Mikołaju, który zgubił prezenty” autorstwa Danuty Parlak.
Na wstępie spotkania dzieci musiały rozwiązać mnóstwo zagadek oraz wykonać poszczególne zadania, które przygotował dla nich Mikołaj. Radości nie było końca. Każdy chciał wylosować coś z czapki Mikołaja. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o wielkiej przyjaźni, wzajemnej pomocy oraz chęci dzielenia się dobrem z innymi.
Na koniec dzieci musiały zamienić się w detektywów i odnaleźć poszlaki, które doprowadziły ich do prezentu Św. Mikołaja, a w nim…? … no właśnie – dzieci same musiały stworzyć pracę plastyczną na temat „Co Św. Mikołaj chciałby otrzymać na Święta” :-)
E.W.
Imieniny przedszkola

zobacz zdjęcia
Poniedziałek 27 listopada był w naszym przedszkolu zupełnie innym poniedziałkiem niż każdy. Rankiem do przedszkola schodziły się najróżniejsze bajkowe postacie. Aż trudno było poznać, kto kryje się pod bajkowym kostiumem. Działo się to wszystko dlatego, że obchodziliśmy tego dnia dwa święta: Dzień Pluszowego Misia i Dzień Postaci z Bajek. Nasze przedszkole nosi imię „Bajka” i kilka lat temu dzień ten został ustanowiony dniem jego imienin. Zaraz po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup zebrały się na przedszkolnym holu, aby dzielnie zmierzyć się z zadaniami, które w nadesłanym liście wyznaczyła dla nich Baba Jaga. W zadaniach tych przedszkolaki musiały wykazać się dobrą znajomością bajek i tak też się stało. Nie miały problemu z rozpoznaniem bajkowych rekwizytów, z odbieraniem kaszy od grochu ani też z odtańczeniem tańca kaczuszek. Spotkanie miało też pouczający charakter, a to za sprawą Czerwonego Kapturka, który zapoznał dzieci z historią pluszowego misia. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i upominki za udział przedszkolnym konkursie plastycznym „Witajcie w naszej bajce” oraz w turnieju warcabowym organizowanym w grupie V „Elfy”. Po krótkim odpoczynku i owocowej przekąsce wszystkie bajkowe postacie świetnie bawiły się na dyskotece.
K. S.
Planetarium

Do naszego przedszkola zawitało Planetarium Mobilne. Krasnale miały możliwość uczestniczenia w seansie edukacyjnym. W ogromnym kulistym namiocie specjalny projektor wyczarował kosmos. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, jakie mamy gwiazdozbiory, układ słoneczny- poznały wygląd planet. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele interesujących wrażeń.
A.S

Pasowanie na przedszkolaka


„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i dyplomów oraz prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.
A.S

Rozgrywki warcabowe w "Elfach"

zobacz zdjęcia
Przez miesiąc październik starszaki z grupy "Elfy" doskonaliły technikę gry w warcaby pod "okiem nauczycielek". W dwuosobowych zespołach dzieci rozgrywały między sobą po kilka emocjonujących rund. Przedszkolaki pokazały, że potrafią myśleć logicznie i sprytnie działać. Warcaby są doskonałym treningiem pamięci, pobudzają i rozwijają myślenie abstrakcyjne oraz uczciwości - fair-play. W dniach 20-22 listopada odbył się turniej między dziećmi i wyłoniono "Mistrzów warcab" oraz najlepszych graczy. Nie zabrakło również dyplomów dla pozostałych uczestników, które pani dyrektor Małgorzata Szcześniak wręczyła wszystkim graczom podczas świętowanych w naszym przedszkolu Dniu Misia oraz Dniu Postaci z Bajki. Gratulujemy wszystkim warcabistom.

B.R.
Spotkanie z lekarzem

15 listopada dzieci z grupy V "Elfy" gościły w swojej sali lekarza - p. Agnieszkę Andrzejewską, mamę Bartka. Pani doktor opowiedziała Elfom o sposobach dbania o zdrowie, podkreśliła, że ważne jest zdrowe odżywianie, higiena ciała, ruch i przebywanie na świeżym powietrzu oraz odpowiednie dostosowane do pogody ubieranie się. Dzieci miały do pani doktor różne pytania związane z pracą lekarza. Pani Agnieszka Andrzejewska przyniosła przedszkolakom m.in. stetoskop, różne rodzaje termometrów, otoskop. Elfy mogły wysłuchać bicia swojego serca dzięki stetoskopom. Dostały także wiele prezentów i dyplomy. Dzieci utrwaliły wiadomości związane z dbaniem o zdrowie, poznały pracę lekarza i dowiedziały się, że leki pomagają, ale brane bez kontroli i w niewłaściwych ilościach mogą szkodzić. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję warsztatową.
J.P.
Narodowy Dzień Niepodległości

zobacz zdjęcia
Święto Niepodległości Polski to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Z tej okazji 10 listopada wszystkie dzieci w strojach galowych z biało-czerwonymi kotylionami obejrzały program słowno-muzyczny w wykonaniu starszaków z grupy "Elfy".
Szacunek i miłość do Ojczyzny "Elfy" wyraziły poprzez recytację wierszy m.in. "Kto Ty jesteś?", "Biały Orzeł", tańce- "Szot", "Mazur" oraz śpiewanie pieśni patriotycznych m.in. "Jestem Polką i Polakiem", "Przybyli Ułani", "Rozkwitały pąki białych róż". Przyjmując właściwą postawę "na baczność" wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski" Mazurek Dąbrowskiego".
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

B.R.
KONKURS – SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017


Mamo, Tato!
Oddajcie zużyty telefon komórkowy!


Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ekologicznej,
w której zbieramy zużyte i uszkodzone telefony komórkowe
(bez baterii).
Zebrane telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu,
a każda zgłoszona placówka otrzyma gwarantowane nagrody.
Organizatorem akcji jest firma ekophone,
a szczegóły konkursu na stronie
www.ekophone.plTelefony należy składać do 17 listopada
do specjalnego pojemnika wystawionego na holu przedszkolnym.
Centrum Nauki Kopernik

zobacz zdjęcia
Dnia  8 listopada  dzieci z grupy ,,Elfy" odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas dwugodzinnej zabawy dzieci  mogły wszystkiego dotknąć, układać, burzyć, sprawdzać jak działają tajemnicze  eksponaty. Samodzielnie przeprowadzały eksperymenty z  wodą, z piaskiem.
Entuzjazmu i radości nie było końca. Wycieczka była bardzo udana, dzieci bogatsze o nowe doświadczenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola.
B.R.
Plastusie w bibliotece

16 października dzieci z grupy IV Plastusie po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach literackich w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie. Tematem przewodnim spotkania była przyjaźń w oparciu o utwór „Z głową pod dywanem” Anny Onichimowskiej. Dzieci wspólnie zastanawiały się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel i stworzyły „Kodeks przyjaciela”. Miejmy nadzieję, że w życiu trafią właśnie na przyjaciół, którzy te cechy będą posiadać.
K. S.
Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola, za trud włożony w ich wychowanie.  W  piątek 13 października, 6-latki z grupy VI zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek.
I.S.

Smerfy  w  bibliotece

13 października dzieci z grupy III Smerfy po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym uczestniczyły w zajęciach literackich w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie. Tematem przewodnim zajęć była przyjaźń na podstawie utworu  „Z głową pod dywanem” autorstwa Anny Onichimowskiej.
Najpierw dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania, a następnie wspólnie zastanawiały się jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel i stworzyły „Kodeks przyjaciela”.  Kolejnym etapem był zabawa integracyjna z użyciem chusty animacyjnej, która pokazała, że praca zespołowa opłaca się.
Na koniec zajęć dzieci ozdabiały  „medaliony przyjaźni” znalezione w bibliotece, którymi  mogły obdarować bliskiego sercu przyjaciela.
E.W.Światowy Dzień Drzewa w grupie Smerfy

zobacz zdjęcia
10-go października dzieci z grupy III „Smerfy” obchodziły Dzień Drzewa.
Na wstępie dzieci swobodnie wypowiadały się na temat –
co dają nam drzewa oraz komu i po co są potrzebne?
W następnej kolejności dzieci uruchomiły zmysł wzroku i dobierały w pary liście i ich cienie,    a także musiały dopasować nasiona do poszczególnych drzew.
Kolejnym etapem było określenie i wskazanie poszczególnych części drzewa- „Smerfy” bezbłędnie nazwały każdy jego element  oraz wskazały,  które części rośliny rosną pod ziemią, a które nad nią.
Fantastycznym dopełnieniem zajęć była zabawa ruchowa „Drzewa i listki” oraz poznanie rymowanki organizacyjno – porządkowej:
„Kółko małe, kółko duże,
ręce z przodu, ręce w górze,
ręce w prawo, ręce w lewo, 
tak szumiało stare drzewo”
Na koniec zajęć każdy wykonał pracę plastyczną „Kolorowe drzewo”, metodą stemplowania palcem z użyciem farb.
Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym „Smerfy” poznały właściwości zdrowotne brzozy, którą chętnie obejmowały i głęboko oddychały :-)  Dzieci nauczyły się jak dbać o drzewa i w jaki sposób każdy człowiek może im pomagać. Następnie wszyscy zbierali kolorowe liście do jesiennego kącika w naszej sali. 
Na koniec tego szczególnego dnia - za wiedzę, za szanowanie roślin, za wspaniałą wspólną zabawę - każdy „Smerf” otrzymał odznakę „Przyjaciel drzew”, która była dumą i radością każdego z nich.
E.W.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

zobacz zdjęcia
20 września w naszym przedszkolu odbyło się coroczne święto przedszkolaków. Z tej okazji wszystkie dzieci zgromadziły się na holu przedszkola, aby razem bawić się wesoło i czerpać radość z bycia przedszkolakiem. Wspólne świętowanie rozpoczęło się odśpiewaniem naszego bajkowego hymnu, a także piosenki „Dzień Przedszkolaka”. Następnie odbyły się szalone tańce i pląsy przy hitach z repertuaru dziecięcego, przeplatane konkursami z nagrodami i zabawami integracyjnymi. Spotkanie skończyło się wspólnym zdjęciem i wręczeniem dzieciom kolorowych balonów oraz słodkiej niespodzianki. Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo uśmiechu, radosnego poznawania świata i samych wspaniałych dni w naszym przedszkolu.
R. C.

Co do przedszkola? 2017/2018


WYPRAWKA 3 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 4 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 5 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 6 LATKA - zobaczARCHIWUM AKTUALNOŚCI


----------- -------------- ------------ ------------- ------------- ----------- ------------- ------------ ------------