Przedszkolny kalendarz

IV Mistrzostwa w piłce nożnej przedszkolaków

VIII Festiwal Piosenki
Zimowej

Dyżur wakacyjny 2017
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Statut przedszkola

Zestaw programów wychowania przedszkolnego

Aktualności - rok szkolny 2017/2018

KONKURS – SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Mamo, Tato!
Oddajcie zużyty telefon komórkowy!

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ekologicznej,
w której zbieramy zużyte i uszkodzone telefony komórkowe
(bez baterii).
Zebrane telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu,
a każda zgłoszona placówka otrzyma gwarantowane nagrody.
Organizatorem akcji jest firma ekophone,
a szczegóły konkursu na stronie
www.ekophone.pl

Telefony należy składać do 17 listopada
do specjalnego pojemnika wystawionego na holu przedszkolnym.

Plastusie w bibliotece

16 października dzieci z grupy IV Plastusie po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach literackich w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie. Tematem przewodnim spotkania była przyjaźń w oparciu o utwór „Z głową pod dywanem” Anny Onichimowskiej. Dzieci wspólnie zastanawiały się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel i stworzyły „Kodeks przyjaciela”. Miejmy nadzieję, że w życiu trafią właśnie na przyjaciół, którzy te cechy będą posiadać.
K. S.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola, za trud włożony w ich wychowanie.  W  piątek 13 października, 6-latki z grupy VI zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek.
I.S.

Światowy Dzień Drzewa w grupie Smerfy

10-go października dzieci z grupy III „Smerfy” obchodziły Dzień Drzewa.
Na wstępie dzieci swobodnie wypowiadały się na temat –
co dają nam drzewa oraz komu i po co są potrzebne?
W następnej kolejności dzieci uruchomiły zmysł wzroku i dobierały w pary liście i ich cienie,    a także musiały dopasować nasiona do poszczególnych drzew.
Kolejnym etapem było określenie i wskazanie poszczególnych części drzewa- „Smerfy” bezbłędnie nazwały każdy jego element  oraz wskazały,  które części rośliny rosną pod ziemią, a które nad nią.
Fantastycznym dopełnieniem zajęć była zabawa ruchowa „Drzewa i listki” oraz poznanie rymowanki organizacyjno – porządkowej:
„Kółko małe, kółko duże,
ręce z przodu, ręce w górze,
ręce w prawo, ręce w lewo,
tak szumiało stare drzewo”
Na koniec zajęć każdy wykonał pracę plastyczną „Kolorowe drzewo”, metodą stemplowania palcem z użyciem farb.
Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym „Smerfy” poznały właściwości zdrowotne brzozy, którą chętnie obejmowały i głęboko oddychały :-)  Dzieci nauczyły się jak dbać o drzewa i w jaki sposób każdy człowiek może im pomagać. Następnie wszyscy zbierali kolorowe liście do jesiennego kącika w naszej sali.
Na koniec tego szczególnego dnia - za wiedzę, za szanowanie roślin, za wspaniałą wspólną zabawę - każdy „Smerf” otrzymał odznakę „Przyjaciel drzew”, która była dumą i radością każdego z nich.
E.W.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu odbyło się coroczne święto przedszkolaków. Z tej okazji wszystkie dzieci zgromadziły się na holu przedszkola, aby razem bawić się wesoło i czerpać radość z bycia przedszkolakiem. Wspólne świętowanie rozpoczęło się odśpiewaniem naszego bajkowego hymnu, a także piosenki „Dzień Przedszkolaka”. Następnie odbyły się szalone tańce i pląsy przy hitach z repertuaru dziecięcego, przeplatane konkursami z nagrodami i zabawami integracyjnymi. Spotkanie skończyło się wspólnym zdjęciem i wręczeniem dzieciom kolorowych balonów oraz słodkiej niespodzianki. Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo uśmiechu, radosnego poznawania świata i samych wspaniałych dni w naszym przedszkolu.
R. C.

Co do przedszkola? 2017/2018

WYPRAWKA 3 LATKA - zobacz
WYPRAWKA 4 LATKA - zobacz