Elfy

Podsumowanie I półrocza

Za nami I półrocze – dużo zabaw i aktywności. Śmiało można powiedzieć, że jesienią i zimą Elfy nie leniuchowały, wręcz z ciekawością zdobywały nowe umiejętności. Dużo aktywności plastycznych, sensorycznych, ruchowych, ale też i zabaw z literami, cyframi, literaturą i muzyką poważną, dawały dzieciom wiele satysfakcji. Nawiązały się też przyjaźnie, a podczas zabaw w kole, znanych
i lubianych od lat, dzieci poznawały się wzajemnie. Nie zabrakło również piosenek, wierszyków
i przepięknych wystąpień – do filmu świątecznego oraz dla babci i dziadka. Tak nam minęło pierwsze pół roku... Teraz, z uśmiechem od ucha do ucha, wkraczamy w II semestr, wypatrując wiosny i lata.
P.M.

„Zimowe warsztaty sensoryczne” w Elfach

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają zabawy  różnymi masami plastycznymi, ale nie tylko nimi.
Dzieci z grupy „Elfy” do zabaw sensorycznych użyły  produktów stosowanych w kuchni oraz do pielęgnacji, jak: mąka ziemniaczana, soda oczyszczona, woda, a także pianka do golenia.
Dzięki tym produktom Elfy tworzyły sztuczny śnieg oraz ciecz nienewtonowską, która sprawiła najwięcej radości i dostarczyła wyjątkowych doznań sensorycznych ich dłoniom.
Dzieci wykorzystywały sztuczny śnieg do lepienia kul, ścianek, małych bałwanków i co tylko im wyobraźnia przyniosła.
Innym razem Elfy ćwiczyły małą motorykę poprzez wycinanie zimowych serwetek z papieru, a także poprzez zgniatanie papieru w kulkę jak najmniejszych rozmiarów.  Na koniec urządziliśmy „bitwę”  na papierowe śnieżki.

Maski karnawałowe

Karnawał trwa! Zatem Elfy prosiły i wyprosiły do samodzielnego wykonania balowe maski.
Każda kolorowa, piękna i wyjątkowa!  Uśmiechy dzieci dopełniły wygląd masek do końca.

„Bal nad Balami” w Elfach

20 stycznia w naszym przedszkolu odbył się „Bal nad balami – bal karnawałowy”, na który dzieci długo czekały. Prócz zorganizowanych zabawy muzycznych na sali gimnastycznej, nasze Elfy już od rana, ubrane w przepiękne stroje, tańczyły i świetnie się bawiły w naszej sali, przy najróżniejszych karnawałowych rytmach.
Filmik  - taniec.mp4

ELFY I ICH BOMBECZKOWE WARSZTATY

W dniach 14-15 grudnia, Elfy, zachęcone atmosferą nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia, uczestniczyły w warsztatach, które polegały na ozdabianiu szklanych bombek.
Z ogromnym entuzjazmem ozdabiały swoje małe dzieła, aby kilka dni później mogły zawisnąć na świątecznym drzewku. Zajęcia miały na celu rozwijanie wyobraźni, kreatywności dostarczając przy tym wiele radości i satysfakcji.
E.W.

Dzieciom od początku ich życia towarzyszą zabawki, przytulanki, grzechotki. To nie zbieg okoliczności, że przybierają one głównie kształt misia. Stworzenia te, bowiem, wyzwalają poczucie bezpieczeństwa, ciepła i serdeczności, takiego wprost rozumianego dobra i niczym niezmąconego spokoju. Misie bajkowe zdobywają wraz z dziećmi wiele potrzebnych umiejętności. Wprowadzają w świat rzeczywisty, wspomagają w bezpiecznym jego poznawaniu, „trzymając za rękę” uczą życia. Czasami głupiutkie i nieporadne, czasami zaskakująco dojrzałe i rozsądne. Takie są i nasze dzieci. Już nie są prowadzone za przysłowiową rączkę - starają się być samodzielne, chcą dzielnie poznawać „nowe”, nie są otoczone stałą opieką rodziców – chcą same kroczyć w świat. W ślad za misiami są ciekawskie, ale miłe, sympatyczne i z wielkim potencjałem dobra. Dzieci naszej grupy przyjęły nazwę „Misie”, podświadomie nie rozgraniczając podziału na chłopców i dziewczynki, bo jest jeszcze dla nich mało istotny problem. Traktują siebie jednakowo, bawią się tymi samymi zabawkami, przebywają ze sobą bez żadnych ograniczeń.