Informacje podstawowe

Przedszkole „Bajka” znajduje się w centrum dużego osiedla mieszkaniowego, w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 3. Budynek usytuowany jest w bezpiecznym miejscu, daleko od ulicy. W budynku znajdują się słoneczne sale dydaktyczne, bogato wyposażone w sprzęt i zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, a przestronny hol to miejsce, w którym odbywają się uroczystości, teatrzyki, koncerty, rytmika, ćwiczenia gimnastyczne i zabawy z udziałem wszystkich dzieci. Przedszkole posiada duży plac zabaw otoczony drzewami, wyposażony w sprzęt i zabawki. Jako przedszkole dbamy o wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniając jego potrzeby i możliwości rozwojowe. Podejmujemy działania ukierunkowane na współpracę z rodzicami, dla osiągania coraz lepszych efektów pracy z dziećmi. Wykorzystując różne metody pracy, wiele uwagi poświęcamy aktywności twórczej dzieci, kwestiom bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania, aktywnemu stylowi życia oraz ekologii. Istotne jest także dla nas dobre przygotowanie dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole. Nasze przedszkolaki są aktywne w środowisku lokalnym – uczestniczą w uroczystościach, imprezach, konkursach.