Jeżyki

Dla Mamy i Taty

Dzieci z grupy I przygotowały dla swoich rodziców występ artystyczny  będący wyrazem miłości szacunku dla swoich rodziców.

Dzień Matki

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy.
Z  tej okazji jeżyki przygotowały dla swoich mam przepyszne muffinki z truskawkami, jednak najważniejszym składnikiem  była miłość do swych mam.
E.M.

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych Jeżyków.
W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce, zabawy z balonami.
Na zakończenie dnia pełnego wrażeń na dzieci czekał seans filmowy oraz smakowanie lodów.
Życzymy wszystkim dzieciom radości i samych słonecznych dni!

Prace ogrodnicze

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z naszej grupy bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Same sadziły cebulki kwiatowe. Podczas zajęć dzieci  poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.
Codzienna pielęgnacja i obserwacja da dzieciom możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny „Od nasionka do rośliny ”.
W późniejszym czasie nasze kwiatki zostaną wysadzone w przedszkolnym ogrodzie. Z ciekawością oczekujemy na owoce naszej pracy.

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.
W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 11 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

E.M

W świecie kształtów i kolorów

Poprzez zabawę oswajaliśmy się z figurami geometrycznymi i utrwalaliśmy kolory. i Bawiliśmy się figurami, układaliśmy z figur własne kompozycje, tworzyliśmy "Rodzinę z figur geometrycznych",  szukaliśmy figur w najbliższym otoczeniu - okazało się, że można sporo rzeczy wymienić...

Pracowici jak Kopciuszek

Pracowici jak Kopciuszek – zabawy sensoryczne.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyki

Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?

Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie?

Oczywiście!
Dla wszystkich Babć i Dziadków
Na świecie.
E. M.

Jestem samodzielny

Zabawa doskonaląca umiejętność samodzielnego ubierania i rozbierania, zapinania guzików i zamków.

Tworzymy śnieg

Zabawa sensoryczna, zabawy „śniegiem” z pianki do golenia i mąki ziemniaczanej.

Królestwo Pani Zimy

grupowa zabawa konstrukcyjna, układanie zamku z dużych figur geometrycznych wyciętych z papieru.

Zimowy krajobraz

Malowanie palcami na folii aluminiowej, rozwijanie wyobraźni.

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, poprzedzony intensywnym przygotowaniami. Dzieci z grupy Jeżyki również rozpoczęły przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Piekąc pierniczki, dekorując bombki dzieci poznały obyczaje i tradycje związane ze Świętem.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 listopada 2020 roku to bardzo ważna data dla dzieci z grupy I. Tego dnia „Jeżyki” oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków „z Bajki”. Z tej okazji, nasze 3-latki wraz z wychowawcami przygotowały krótki występ artystyczny, który okazję miały obejrzeć dzieci z grupy „Krasnale”. Na uroczystości obecna była również Pani Dyrektor Małgorzata Szcześniak, która rozdała dzieciom Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka oraz pogratulowała przyjęcia do grona przedszkolaków. Trzymamy kciuki za nasze dzielne „Jeżyki” i życzymy owocnej pracy oraz świetnej zabawy w „Bajce”.
A.C.