Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Koty

Koty mają doskonały słuch, ponieważ ich uszy poruszają się niezależnie od siebie, wychwytując wszystkie dźwięki. Koci węch nie jest tak dobry jak u psa ale dużo lepszy od węchu człowieka. Kot ma wyostrzony wzrok. Jego źrenice wyostrzają się, aby zwierzę mogło widzieć w ciemnościach. Jeśli zaciemnienie jest zbyt duże, funkcję oczu przejmują wąsy, które pomagają zorientować się w otoczeniu. Kot jest doskonałym akrobatą. Ma niezwykły zmysł równowagi i zawsze spada na cztery łapy. Dzięki ostrym pazurkom i silnym mięśniom kot jest mistrzem wspinaczki a duża sprężystość jego kręgosłupa powoduje, że jest w stanie obrócić się we wszystkich kierunkach. Koty są wielkimi śpiochami, które większość czasu spędzają na drzemce. Z wielką dokładnością zajmują się również toaletą. Kocięta uwielbiają wspólne zabawy: wspinają się, biegają i skaczą. Spokojne i niezwykle zręczne są w stanie wykonać zdumiewające sztuczki akrobatyczne. Naturalna ciekawość kotów prowadzi je w najbardziej nieoczekiwane miejsca. Są w stanie wspiąć się dosłownie wszędzie. Niestety czasami nie potrafią zejść na dół i potrzebują pomocy człowieka. Koty otacza magiczna aura. Ta niezwykłość nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Wiedzą o tym twórcy filmów i bajek. Każdy zna przecież uroczego rudzielca Garfielda, Filemona i Bonifacego czy kota w butach ze Shreka. W naszej „Bajce” grupa sześciolatków też się tak nazywa.