JUBILEUSZ 50-LECIA

BAJKA dla Niepodległej

Aktualności
Nasze przedszkole
Nasz ogród
Teatrzyki  i  koncerty
Ramowy Rozkład Dnia
Nasze osiągnięcia

Akcja "Ćwiczyć każdy może"
Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Gminny Konkurs Recytatorski

Dyżur wakacyjny
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Kadra
Praca specjalistów

Rada Rodziców

Statut
Koncepcja pracy przedszkola
Podstawa Wychowania Przedszkolnego
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA - RAPORT
RODO

Ubezpieczenie PZU

Galeria
Kontakt
    Misie


Dzieciom od początku ich życia towarzyszą zabawki, przytulanki, grzechotki. To nie zbieg okoliczności, że przybierają one głównie kształt misia. Stworzenia te, bowiem, wyzwalają poczucie bezpieczeństwa, ciepła i serdeczności, takiego wprost rozumianego dobra i niczym niezmąconego spokoju. Misie bajkowe zdobywają wraz z dziećmi wiele potrzebnych umiejętności. Wprowadzają w świat rzeczywisty, wspomagają w bezpiecznym jego poznawaniu, „trzymając za rękę” uczą życia. Czasami głupiutkie i nieporadne, czasami zaskakująco dojrzałe i rozsądne. Takie są i nasze dzieci. Już nie są prowadzone za przysłowiową rączkę - starają się być samodzielne, chcą dzielnie poznawać „nowe”, nie są otoczone stałą opieką rodziców – chcą same kroczyć w świat. W ślad za misiami są ciekawskie, ale miłe, sympatyczne i z wielkim potencjałem dobra. Dzieci naszej grupy przyjęły nazwę „Misie”, podświadomie nie rozgraniczając podziału na chłopców i dziewczynki, bo jest jeszcze dla nich mało istotny problem. Traktują siebie jednakowo, bawią się tymi samymi zabawkami, przebywają ze sobą bez żadnych ograniczeń.  
Spotkanie Bożonarodzeniowe


Dnia 18.12.2018 odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe  w naszej grupie. Misie zaprezentowały występ artystyczny dla wszystkich zaproszonych gości. Potem wszyscy wspólnie kolędowaliśmy  i zajadaliśmy się pysznymi świątecznymi piernikami.

Poczta


Dnia 12.12.2018 roku dzieci z grupy „Misie” wraz ze swoimi paniami wybrały się na pocztę, aby wysłać listy z życzeniami na zbliżające się święta  dla swoich rodziców. Projekt „Niespodzianka dla  rodziców” zrealizowany został w grudniu. Dzięki temu dzieci nauczyły się jak mogą sprawić niespodziankę swoim bliskim,  poznały drogę listu i dowiedziały się wiele ciekawostek o poczcie. Dzieci przygotowały karty pocztowe o tematyce bożonarodzeniowej, włożyły je do koperty i nakleiły znaczek pocztowy. Kiedy wszystko było już gotowe wyruszyły  na pocztę.Każdy wrzucił swój zaadresowany  list do czerwonej skrzynki pocztowej. Teraz pozostało tylko czekać  na listonosza, który niebawem zapuka do ich drzwi i wręczy niespodziankę dla rodziców.