Przedszkolny kalendarz

IV Mistrzostwa w piłce nożnej przedszkolaków

VIII Festiwal Piosenki
Zimowej

Dyżur wakacyjny 2017
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Statut przedszkola

Zestaw programów wychowania przedszkolnego

Misie

Dzieciom od początku ich życia towarzyszą zabawki, przytulanki, grzechotki. To nie zbieg okoliczności, że przybierają one głównie kształt misia. Stworzenia te, bowiem, wyzwalają poczucie bezpieczeństwa, ciepła i serdeczności, takiego wprost rozumianego dobra i niczym niezmąconego spokoju. Misie bajkowe zdobywają wraz z dziećmi wiele potrzebnych umiejętności. Wprowadzają w świat rzeczywisty, wspomagają w bezpiecznym jego poznawaniu, „trzymając za rękę” uczą życia. Czasami głupiutkie i nieporadne, czasami zaskakująco dojrzałe i rozsądne. Takie są i nasze dzieci. Już nie są prowadzone za przysłowiową rączkę - starają się być samodzielne, chcą dzielnie poznawać „nowe”, nie są otoczone stałą opieką rodziców – chcą same kroczyć w świat. W ślad za misiami są ciekawskie, ale miłe, sympatyczne i z wielkim potencjałem dobra. Dzieci naszej grupy przyjęły nazwę „Misie”, podświadomie nie rozgraniczając podziału na chłopców i dziewczynki, bo jest jeszcze dla nich mało istotny problem. Traktują siebie jednakowo, bawią się tymi samymi zabawkami, przebywają ze sobą bez żadnych ograniczeń.