Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Misie

Dzieciom od początku ich życia towarzyszą zabawki, przytulanki, grzechotki. To nie zbieg okoliczności, że przybierają one głównie kształt misia. Stworzenia te, bowiem, wyzwalają poczucie bezpieczeństwa, ciepła i serdeczności, takiego wprost rozumianego dobra i niczym niezmąconego spokoju. Misie bajkowe zdobywają wraz z dziećmi wiele potrzebnych umiejętności. Wprowadzają w świat rzeczywisty, wspomagają w bezpiecznym jego poznawaniu, „trzymając za rękę” uczą życia. Czasami głupiutkie i nieporadne, czasami zaskakująco dojrzałe i rozsądne. Takie są i nasze dzieci. Już nie są prowadzone za przysłowiową rączkę - starają się być samodzielne, chcą dzielnie poznawać „nowe”, nie są otoczone stałą opieką rodziców – chcą same kroczyć w świat. W ślad za misiami są ciekawskie, ale miłe, sympatyczne i z wielkim potencjałem dobra. Dzieci naszej grupy przyjęły nazwę „Misie”, podświadomie nie rozgraniczając podziału na chłopców i dziewczynki, bo jest jeszcze dla nich mało istotny problem. Traktują siebie jednakowo, bawią się tymi samymi zabawkami, przebywają ze sobą bez żadnych ograniczeń.