Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

"Bajka" dla Niepodległej

Hymn Polski - Rekord dla Niepodległej

„Rekord dla Niepodległej”

W piątek, 9 listopada 2018r., w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się organizowana przez MEN akcja „Rekord dla Niepodległej”. My także przyłączyliśmy się do niej. Dzieci z grupy „Plastusie” spotkały się na Placu 3 Maja z przedszkolakami z wołomińskich placówek, aby wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci z pozostałych grup wzięły udział w uroczystym apelu i odśpiewały hymn w naszym przedszkolu.
R.C.

Konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką”

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 21 listopada w Zespole Szkół w Duczkach odbył się konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich. W konkursie udział wzięło również nasze przedszkole. Reprezentowały go dzieci z grup IV” Plastusie” i V „Elfy”. Byli to Katarzyna S., Karol P. i  Michalina P.. W wykonaniu przedszkolaków z „Bajki” usłyszeliśmy wiersz  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz piosenki: „Myślimy o Polsce” i „Piosenka młodego patrioty”.  Jury doceniło interpretację wiersza w wykonaniu Katarzyny S. i przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim artystom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
K.S.

Przedszkolaki obchodzą 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 16 października 2018 (wtorek) wołomińskie przedszkolaki uroczyście obchodziły 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę na Placu 3 Maja w Wołominie. Spotkały się tam wszystkie gminne przedszkola, a ich reprezentanci – ośmioro dzieci z każdej placówki – wykonały układ ruchowy do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Nasza delegacja również się zaprezentowała, i to z jak najlepszej strony, a były to dzieci z grupy V „Elfy”.
W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas I – III wołomińskich szkół podstawowych, którzy prezentowali okazjonalny montaż słowno – muzyczny. Dzieci, wspólnie z panią burmistrz Elżbietą Radwan, wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a także zaśpiewały „Pieśń Legionów.
Celem spotkania było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w tym wydarzeniu utrwaliły pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.
G.M.

Przedszkolaki dla Niepodległej

W związku ze zbliżającą się  rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z wołomińskich przedszkoli spotkały się 28 września na Skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby aktywnie włączyć się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski.  Przedszkolaki zostały powitane przez Panią Burmistrz Elżbietę Radwan, a następnie wspólnie odśpiewały hymn narodowy i złożyły kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku. Niezwykłym momentem spotkania było pojawienie się postaci Marszałka, który skierował do dzieci kilka słów i wspólnie z nimi zaśpiewał pieśń „Pierwsza Brygada”. Niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
R.C.

______________________________ ________________ ____________________________ __________________________ _____________________________ _____