JUBILEUSZ 50-LECIA

BAJKA dla NiepodległejODDZIAŁ VIII "SÓWKI"

Kształcenie na odległość
Bezpieczeństwo w sieci

Ogłoszenia/Zarządzenia
Praca specjalistów

Aktualności
Nasze przedszkole
Nasz ogród
Teatrzyki  i  koncerty
Ramowy Rozkład Dnia
Nasze osiągnięcia

Akcja "Ćwiczyć każdy może"
Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Gminny Konkurs Recytatorski

Dyżur wakacyjny
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Kadra
Rada Rodziców

Statut
Koncepcja pracy przedszkola
Podstawa Wychowania Przedszkolnego
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA - RAPORT
RODO

Galeria
Kontakt
    AKCJA „ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE”


Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji  „Ćwiczyć każdy może”.  Chcemy aktywnie wpisać się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu", który ogłosił Minister Edukacji Narodowej. Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu" promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci. Jedną z propozycji jest właśnie akcja „Ćwiczyć każdy może", zachęcająca przedszkola do aktywnego wypełniania czasu dzieciom podczas zajęć i zabaw .
Działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach
zrealizowane w naszym przedszkolu

Obszar nr 1
Ruch w przedszkolu:

W ramach tego obszaru pokazujemy jak aktywnie można spędzać czas w przedszkolu organizując dzieciom ciekawe zajęcia sportowe.

Olimpiada Przedszkolaka
Nie tak dawno w naszym przedszkolu odbyły się zawody sportowe, temat doskonale pasował do wydarzeń sportowych na świecie, ponieważ w tym czasie odbywała się zimowa Olimpiada w Soczi. Dzieci rywalizowały grupami w różnych konkurencjach sportowych, a najmłodsze „Krasnale” dopingowały starszych kolegów.
Na koniec dzieci dostały medale i podziękowały sobie za zgodną zabawę.

Zimowe zabawy na śniegu
Podczas zimy wcale nie musi być nudno….lubimy spacery w okolicach naszego przedszkola, ale najbardziej uwielbiamy wszystkie zabawy na śniegu.

Obszar nr 3
Edukacja zdrowotna

Edukacja zdrowotna ma na celu kształtowanie u dzieci nawyku dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu. Podniesienie poziomu świadomości w zakresie promowania zdrowia stanowi jeden z kluczowych warunków upowszechniania zdrowych stylów życia. Dzieci powinny rozumieć potrzebę prawidłowego żywienia, konieczności codziennych zabiegów higienicznych. Pomagamy odkrywać dzieciom jakie wybory służą zdrowiu. Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w akcji 5 porcji warzyw, owoców lub soku, oprócz tego staramy się na bieżąco od najmłodszych grup prowadzić zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania.

Grupa I Krasnale

Grupa V Elfy

Obszar nr 6
Ruch poza przedszkolem- zajęcia zorganizowane

Bal w przedszkolu
Karnawał to czas zabawy. W naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się bal przebierańców, który jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Zabawy taneczne rozwijają u dzieci inwencję twórczą, wpływają na ich poziom koordynacji słuchowo – ruchowej i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej
Od początku roku szkolnego nasze przedszkole nawiązał współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną. Podczas trwania zimowej Olimpiady 2014 w Soczi starszaki z grup „Smerfy i Elfy” wybrały się na lekcje biblioteczną dotyczącą bezpiecznych zabaw  i sportów zimowych. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. Dużo radości sprawił im konkurs plastyczny przygotowany dla nich. Tematem były ich ulubione sporty zimowe.

Wycieczka na pływalnie i Stadion miejski
Podczas ferii zimowych zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wycieczkę na pływalnie miejską. Nawiązaliśmy współpracę z OSiR Wołomin i w dniu  28.02.2014 wybraliśmy się na wycieczkę. Zabawom w wodzie nie było końca! Nasze przedszkolaki nie wychodziły z basenu, a uśmiechy na buzi świadczyły o wspaniale spędzonym dniu!! Odwiedziliśmy także nasz wołomiński klub sportowy „Huragan”, mogliśmy obejrzeć stadion Ośrodka sportu i rekreacji, trening juniorów rocznika 2002 oraz porozmawiać z trenerem.

Obszar nr 7
Indywidualne wsparcie nauczycieli  wychowania przedszkolnego w celu zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej

W naszym przedszkolu od niedawna prowadzone są warsztaty dla dzieci związane z aktywnością fizyczną. Są nimi zajęcia z choreoterapii i gimnastyki korekcyjnej. Warsztaty prowadzą panie nauczycielki z naszego przedszkola, które posiadają dodatkowe kwalifikacje w prowadzeniu tego typu zajęć.
Gimnastyka korekcyjna
Zajęcia z gimnastyki mają formę ćwiczeń, zabaw i są urozmaicane dzięki wykorzystywaniu wielu przyborów do ćwiczeń, tak aby dzieci chętnie w nich uczestniczyły.

Choreoterapia
Obejmuje taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do wybranej muzyki. Wartości lecznicze tańca, które zdecydowały o jego coraz szerszym zastosowaniu to przede wszystkim: społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch i muzykę Choreoterapia rozwija umiejętności komunikacyjne, pozwala odkrywać własną cielesność i świadomość. Uwalnia emocje, zmniejsza niepokój oraz redukuje stres i uczucia negatywne.

Obszar nr 8
Zorganizowanie imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny uczniów, np. Rodzinnego Dnia Sportu

Dnia odbyły się w grupie „Smerfy” zajęcia otwarte „ Aktywny dzień sportu z rodzicami”.  Rodzice wraz z dziećmi ćwiczyli metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn oraz w innych konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki. Wspólne zabawy, w których uczestniczą rodzice i ich dzieci dostarczają wiele radości a my  możemy przyczynić się do tego, aby wspólnie korzystały z aktywności fizycznej.

Rodzinny piknik sportowy
Jak co roku organizujemy piknik sportowy dla dzieci i rodziców. Mamy nadzieję że i w tym roku uda nam się zorganizować taka imprezę. A tu kilka słów dla przypomnienia…
Prawdziwie rodzinna atmosfera zapanowała w naszym przedszkolu 12 czerwca 2013. Z Okazji Dnia Mamy i Taty odbył się Sportowy Piknik Rodzinny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Przybyłych rodziców powitała i złożyła najlepsze życzenia p. dyr. Małgorzata Szcześniak, następnie rodzice obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych, uczestniczyli we wspólnej zabawie i pląsach ze swoimi pociechami. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji: mecz piłki nożnej tatusiów, konkurencje sportowe, przeciąganie liny, gra w zbijaka z udziałem mam. Dzieci bawiły się na zamku dmuchanym, skakały na trampolinie tworzyły ludziki z warzyw i kwiatki z bibuły, malowały portrety rodziców. Dla rodziców przygotowano dzięki współpracy z sanepidem stoisko pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Każdy mógł  zbadać swój kręgosłup i porozmawiać z fizjoterapeutą. Dla wszystkich uczestników przygotowano zdrowy owocowy poczęstunek - wyciskane soki z owoców i warzyw oraz galaretki owocowe, każdy mógł też zjeść zdrową, świeżą marchewkę. Pogoda również dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi spędzili popołudnie. Mamy nadzieję, że Festyn Rodzinny zorganizowany w naszym przedszkolu był dla wszystkich dobrą zabawą i miłym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym.