Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Jeżyki

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy- pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.
Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

Święta Bożego Narodzenia

Jeże mają swoje święto

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym dzieci z grupy "Jeżyki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża,  Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku .

Twórcze popołudnia

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Przez organizowanie różnorodnych form aktywności plastycznej oraz rozwijanie i kształtowanie jego różnych umiejętności – usuwa zahamowania i poczucie niepewności, uczy wiary we własne siły, we własne możliwości twórcze. Możliwości i osiągnięcia twórcze małych dzieci są bowiem wielkie i zdumiewające. Prace ich są ciekawe i bogate, zwłaszcza wtedy, kiedy stworzy im się warunki sprzyjające rozwojowi działalności artystycznej.

Ekokulturalne Przedszkole

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie ekologicznym „Ekokulturalne Przedszkole”, zainicjowanym przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola.
Główne cele projektu to:
  •     poszerzanie świadomości ekologicznej;
  •     kształtowanie postaw i  nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego;
  •     rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska;
  •     rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych;
  •     zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste;
  •     kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta;
  •     nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Zielona Sala
Pierwszym zadaniem tego projektu było zorganizowanie w sali kącika przyrodniczego z roślinkami w doniczkach, żeby dzieci mogły je pielęgnować. Meldujemy wykonanie zadania:-)

Kącik makulatury
W październiku zrealizowaliśmy zadanie polegające na zorganizowaniu kącika makulatury, by zwrócić uwagę na ochronę drzew i oszczędzanie papieru. Przygotowaliśmy pojemniki, w których gromadzimy wykorzystane i niepotrzebne kartki papieru, nieudane rysunki, ścinki po papierach.

Hotel dla owadów
Hotel dla owadów był kolejnym zadaniem w projekcie "Ekokulturalne przedszkole". Meldujemy, że każdy owad w naszej okolicy znajdzie dla siebie mieszkanie.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się ono pełnoprawnym przedszkolakiem.  Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.