Koty

Prace og

Kodeks Przedszkolaka  był ustalany na początku roku szkolnego  z zaangażowaniem  dzieci.
Jest to zbiór  najważniejszych zasad, które wspierają  i motywują dzieci do przestrzegania obowiązujących norm i zasad w przedszkolu.
Obrazki przedstawiające  zasady  ułatwiają dzieciom zapamiętanie całego kodeksu.
B.R.

Koty mają doskonały słuch, ponieważ ich uszy poruszają się niezależnie od siebie, wychwytując wszystkie dźwięki. Koci węch nie jest tak dobry jak u psa ale dużo lepszy od węchu człowieka. Kot ma wyostrzony wzrok. Jego źrenice wyostrzają się, aby zwierzę mogło widzieć w ciemnościach. Jeśli zaciemnienie jest zbyt duże, funkcję oczu przejmują wąsy, które pomagają zorientować się w otoczeniu. Kot jest doskonałym akrobatą. Ma niezwykły zmysł równowagi i zawsze spada na cztery łapy. Dzięki ostrym pazurkom i silnym mięśniom kot jest mistrzem wspinaczki a duża sprężystość jego kręgosłupa powoduje, że jest w stanie obrócić się we wszystkich kierunkach. Koty są wielkimi śpiochami, które większość czasu spędzają na drzemce. Z wielką dokładnością zajmują się również toaletą. Kocięta uwielbiają wspólne zabawy: wspinają się, biegają i skaczą. Spokojne i niezwykle zręczne są w stanie wykonać zdumiewające sztuczki akrobatyczne. Naturalna ciekawość kotów prowadzi je w najbardziej nieoczekiwane miejsca. Są w stanie wspiąć się dosłownie wszędzie. Niestety czasami nie potrafią zejść na dół i potrzebują pomocy człowieka. Koty otacza magiczna aura. Ta niezwykłość nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Wiedzą o tym twórcy filmów i bajek. Każdy zna przecież uroczego rudzielca Garfielda, Filemona i Bonifacego czy kota w butach ze Shreka. W naszej „Bajce” grupa sześciolatków też się tak nazywa.