JUBILEUSZ 50-LECIA

BAJKA dla NiepodległejODDZIAŁ VIII "SÓWKI"

Kształcenie na odległość
Bezpieczeństwo w sieci

Ogłoszenia/Zarządzenia
Praca specjalistów

Aktualności
Nasze przedszkole
Nasz ogród
Teatrzyki  i  koncerty
Ramowy Rozkład Dnia
Nasze osiągnięcia

Akcja "Ćwiczyć każdy może"
Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Gminny Konkurs Recytatorski

Dyżur wakacyjny
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Kadra
Rada Rodziców

Statut
Koncepcja pracy przedszkola
Podstawa Wychowania Przedszkolnego
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA - RAPORT
RODO

Galeria
Kontakt
    "Bajka" dla NiepodległejDyplom

Hymn Polski - Rekord dla Niepodległej


11 listopada w pamięci przedszkolaków


Jak co roku, w naszym przedszkolu, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji, 9 listopada o godz. 11.00, wszystkie grupy zebrały się, aby świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków, dzień. Po odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego, rozpoczęła się akademia okolicznościowa, w wykonaniu dzieci 4-5 letnich z gr III Smerfy.
Na tle pięknej dekoracji, wykonanej przez P. Beatę Kopydłowską, dzieci w prosty sposób przedstawiły legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Młodsze dzieci poznały, a starsze przypomniały sobie, jak powstało państwo polskie. Nawiązano także do rozbiorów Polski i walk o niepodległość. Zabrzmiały pieśni „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani” i „Rota”  w wykonaniu dzieci z gr VI Koty. Występ zakończył się wspólną recytacją wiersza „Katechizm polskiego dziecka”.
Mamy nadzieję, że ten radosny dzień zapadł w pamięci naszych „Małych Polaków”.
I.S.

„Rekord dla Niepodległej”


W piątek, 9 listopada 2018r., w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się organizowana przez MEN akcja „Rekord dla Niepodległej”. My także przyłączyliśmy się do niej. Dzieci z grupy „Plastusie” spotkały się na Placu 3 Maja z przedszkolakami z wołomińskich placówek, aby wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci z pozostałych grup wzięły udział w uroczystym apelu i odśpiewały hymn w naszym przedszkolu.
R.C.
Konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką”


W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 21 listopada w Zespole Szkół w Duczkach odbył się konkurs recytatorsko-wokalny „Moja ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich. W konkursie udział wzięło również nasze przedszkole. Reprezentowały go dzieci z grup IV” Plastusie” i V „Elfy”. Byli to Katarzyna S., Karol P. i  Michalina P.. W wykonaniu przedszkolaków z „Bajki” usłyszeliśmy wiersz  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz piosenki: „Myślimy o Polsce” i „Piosenka młodego patrioty”.  Jury doceniło interpretację wiersza w wykonaniu Katarzyny S. i przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim artystom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
K.S.
Przedszkolaki obchodzą 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę


W dniu 16 października 2018 (wtorek) wołomińskie przedszkolaki uroczyście obchodziły 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę na Placu 3 Maja w Wołominie. Spotkały się tam wszystkie gminne przedszkola, a ich reprezentanci – ośmioro dzieci z każdej placówki – wykonały układ ruchowy do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Nasza delegacja również się zaprezentowała, i to z jak najlepszej strony, a były to dzieci z grupy V „Elfy”.
W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas I – III wołomińskich szkół podstawowych, którzy prezentowali okazjonalny montaż słowno – muzyczny. Dzieci, wspólnie z panią burmistrz Elżbietą Radwan, wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a także zaśpiewały „Pieśń Legionów.
Celem spotkania było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w tym wydarzeniu utrwaliły pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.
G.M.


Przedszkolaki dla Niepodległej


W związku ze zbliżającą się  rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z wołomińskich przedszkoli spotkały się 28 września na Skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby aktywnie włączyć się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski.  Przedszkolaki zostały powitane przez Panią Burmistrz Elżbietę Radwan, a następnie wspólnie odśpiewały hymn narodowy i złożyły kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku. Niezwykłym momentem spotkania było pojawienie się postaci Marszałka, który skierował do dzieci kilka słów i wspólnie z nimi zaśpiewał pieśń „Pierwsza Brygada”. Niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
R.C.


______________________________ ________________ ____________________________ __________________________ _____________________________ _____