Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Sówki

Dzień Jabłka

Dzień Jabłka w grupie Sówek zaowocował współpracą nad przygotowaniem soku jabłkowego. Dzieci pokroiły jabłka, umieściły je w sokowirówce, wycisnęły co do kropelki, a po wszystkim przelany do kubeczków, przepyszny sok jabłkowy, z dużą dawką witaminy C, wypiły duszkiem zadowolone z efektów wspólnego działania. W nawiązaniu do święta jabłka powstały też piękne prace plastyczne, przedstawiające oczywiście nasze polskie, różnokolorowe, soczyste jabłka.

Wizyta w bibliotece

Po raz pierwszy od długiego czasu Biblioteka Miejska na osiedlu Niepodległości zaprosiła dzieci na prawdziwe, stacjonarne zajęcia biblioteczne. Panie bibliotekarki zaprezentowały naszym Sówkom kilkanaście najciekawszych książek, jakie mogą zainteresować przedszkolaka. Dzieci miały również możliwość samodzielnego obejrzenia wszystkich omówionych książeczek, po czym wybrały trzy, które wypożyczyliśmy. Podczas pracy zespołowej Sówki ozdobiły kolorowe litery do napisu BIBLIOTEKA, który zawisł na honorowym miejscu w naszej sali.

Jesienne lampiony

Jesień to czas, kiedy z drzew spadają złociste liście. Właśnie z tych jesiennych listków Sówki zrobiły śliczne lampiony. Oklejony listkami słoiczek, a w nim maleńka świeczka, będzie pięknym elementem, który ozdobi stół lub parapet i wprowadzi ciepłą, przyjemną atmosferę.